KONST / Litografier / Färglitografi 12677058
nr 1267 7058
Berta Hansson
(1910-1994), Sverige
Färglitografi, Bågskytt. Signerad, numrerad 6/260, löst blad. Motivet: 47x37 cm
Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 5 augusti 2019
kl 19:45:05
4/8 14:40:38
Berta Hansson
Läs mer om Berta Hansson